Életmódváltás

Manapság rengeteg információhoz juthatunk a táplálkozásról, egymásnak sokszor ellentmondásos tanácsokat kapunk, cikkeket olvashatunk. Rengeteg divatdiétával, gyors és azonnali megoldást ígérő étrend-kiegészítőval találkozhatunk. Fontos azonban, hogy szélsőséges divatdiéták követőse helyett hiteles szakmai információkat gyűjtsünk magunkhoz. Az elsődleges szempont, hogy olyan étrendet válasszunk, ami támogatja az egészségünket és hosszú távon, életmódváltás szintjén be tudjuk illeszteni az életünkbe.  Ez elengedhetelen ahhoz, hogy sikerélményünk legyen az étkezéssel kapcsolatosan céljainkban. Amennyiben diagnosztizált endokrionológiai betegséged (pl. pajzsmirigy alulműködés), szénhidrát anyagcsere zavarod (pl. inzulinrzisztencia, cuorbetegség) van, esetleg túlsúllyal, elhízással küzdest, vagy szeretnéd magad jobban érezni a bőrödben, várlakdietetikai konzultációra.

Egyéni megoldások

Személyre szabott étrendi tervek és tanácsadás a te igényeidre szabva.

Szakértelem és tapasztalat

Többéves tapasztalattal rendelkező dietetikus, különböző egészségügyi és életmódbeli problémák szakértője.

Holisztikus megközelítés

Teljeskörű támogatás a babatervezéstől a hozzátáplálásig, figyelembe véve a test és lélek egészségét.

Bemutatkozás

Őri-Szennai Dóra vagyok, dietetikus és önkéntes szoptatási segítő. A Semmelweis Egyetemen végeztem 2017-ben. Azóta különböző intézményekben dolgoztam, főként testsúlycsökkentés, hormonális problémák, szénhidrát anyagcserezavarok, gesztációs diabétesz, gasztroenterológiai betegségek és életmódváltás területén.

Kezdetben a saját tini kori túlsúlyom motivált a szakmában, így a testsúlycsökkentés állt a szívemhez legközelebb. Blogot írtam Súlyszabadító tippek néven, és személyi edzőként is bővítettem tudásomat. Diagnózisaim (PCOS, Hashimoto-thyreoditis) során saját bőrömön tapasztaltam az életmód fontosságát a termékenység és hormonrendszer egészséges működésében.

A várandósság és anyaság tapasztalatai megerősítették bennem a táplálkozás jelentőségét. Önkéntes szoptatási segítőként támogatom az anyákat a szoptatás és hozzátáplálás kihívásaiban. Hiszem, hogy az evés több mint energiaszükséglet fedezése; hatással van testre és lélekre egyaránt. Fontos, hogy jó kapcsolatot ápoljunk az ételekkel, és hogy az örömforrás legyen.

Célom, hogy nőtárs és anyatárs legyek a táplálkozásban, végigkísérve a babatervezéstől a hozzátáplálásig minden fontos állomáson.

Őri-Szennai Dóra

Dietetikus és önkéntes szoptatási segítő

Gyakran Ismételt Kérdések

A dietetikus egyetemi végzettséggel rendelkező szakember, aki egészséges és beteg emberek egészségnevelését végzi a táplálkozástudományi alapok mentén. Ez a gyakorlatban a táplálkozási tanácsadások során valósul meg, ahol egyénre szabott étrendi tanácsokkal látja el az egészségi állapotát figyelembe véve. A dietetikus célja minden esetben a kiegyensúlyozott táplálkozás megtartása, elkerülve a szélsőséges, szükségleten korlátozásokat az étrendjében. 

Az első konzulráció alkalmával részletes állapotfelmérést végzek, melynek segítségével pontos képet kapok a jelenlegi egészségi állapotodról és táplálkozási szokásaidról. Az eredmények alapján felállítjuk a rövid és hosszú távú, egyénre szabott célokat a számodra és egyénre szabott táplálkozási tervet készítek. A tanácsadás során ajánlásokat kapsz a nyersanyagválogatásra, az alkalmazandó konyhaitechnológiákra. Az új szokások begyakorlása és a felmerülő kérdések átbeszélése céljából ajánlott legalább 1 kontroll konzulráción részt venni. 

Fontos része az állapotfelmérésnek az általad írt táplálkozási napló (legalább 3 napos) elemzése. Kérlek, készítsd elő a fontosabb orvosi dokumentumok, laboreredmények, melyek pontos képet adnak az egészségi állapotodról.

A táplálkozási napló egy pontos képet ad az ékezési szokásaidról. A mindennapokban nem figyeljük meg ilyen részletesen a táplálkozásunkat, nem tudjuk napokra visszamenően felidézni, mit és mennyit ettünk és ittunk. Ebben segít a napló az első dietetikai konzultáció előtt és az új szokások kialakítása során is.

Az első konzultáció általában hosszabb, ekkor átbeszéljük a javasolt étrend alapjait. Ezt követően 1 kontroll alkalmat mindenképpen javasolni szoktam, hiszen a gyakorlatban az új étkezési szokások kialakítása során sok kérdés felmerülhet. Emellett akkor beszéljük át a táplálkozási naplót, ami alapján még pontosabban tudok neked segíteni.

Az állapotfelmérés alapján megismertetem Veled a követendő étrend általános alapelveit, a megvalósításhoz szükséges módosításokat az eddigi étrendedben. Kitérünk a nyersanyagválogatás, az alkalmazandó konyhai technológiák fontosságára.

Az első konzultációt követően, amennyiben úgy érzed 2-3 kontroll után is, hogy nem tudod menedzselni az étrendedet, van lehetőség személyre szabott étrendet kérni egyéni díjszabás alapján, mely energia- és tápanyagszükségletedhez igazodva, pontosan kiszámolt ételadagokkal és receptekkel segítenek az életmódváltásban.

Kapcsolatfelvétel